חדש או ישן

לבחור לחיות בישן או בחדש.

מתוך תקשור קורס הצפון.

קשובים ובטוחים בקשב הנוכח במהותכם, אנשים בדרך, החיים את היום יום ונושמים דרך דחיסות החומר ובוחרים בו בזמן לחיות במהות, איננו דבר מובן מאליו, ועם זאת האלטרנטיבה של ללא מהות גם היא איננה מובנת מאליה, היא כמעט בלתי נסבלת.

יש אנשים רבים מסביבכם שחיים את נשמת הדחיסות ותו לא, את היום יום המובן מאליו, שהנשימה היא רק אויר שנכנס ומפעיל את פעימות הלב או להפך. ואילו אתם מבינים שהכל קשור בהכל, ויודעים שאתם אינכם לבד. זו לא אמירת סרק, זו אמירת נוכחות. כשאדם לבד הוא בבדידות שלו נטול משמעות, בודד, חסר וריק, ואתם יודעים שגם כשאתם לכאורה לבד אתם במלואכם ויכולים לבחור להיות במשמעות. מדובר על מהות החיבור לחיים.

אלו לא מילים שנידפות ברוח, הן מחוברות לחיים. וחלק מהנוכחות שלכם היא בלהתחיל לדעת את היישום. ביישום יש לוחות זמנים, יש בדיוק קידוד למטרה, כי שם יש אתכם, בדרך כלל גם את זולתכם ובעיקר את שמחת לבכם. זה התרגום של ההוויה, השמחה של הה רגֵ ש, תקראו לזה הארה, חיבור, תקשור בחומר. שם צועדים, מקום שמחבר אתכם לרגבי האדמה, לנוכחות שלכם בהיות המוחשי, עם סימוכין – הייתי, עשיתי, חוויתי, נוכחתי, ידעתי וכו’. אני על המפה. וזה התרגום שלנו בחומר.

אנחנו לא יכולים להיות במפה, אתם הרי לא רואים אותנו, אתם לא חשים אותנו, לראות זה לא מדוייק, הכוונה לראות כמו שאתם רואים בעיניים פקוחות, אתם אינכם רואים, אבל יודעים את זה. התרגום שלנו הוא דרך מהות העשיה: עוד מטופל, עוד עוגות, עוד קבוצות ופרסום, עוד הגשמה לנתינה, למדיטציה, עשינו סקירה מלאה, בחרו ככל שתבחרו, אבל המיקוד הוא מה עוד אתם מסוגלים. לכן אמרנו ופתחנו שאנחנו סמוכים ובטוחים שאתם יודעים.

התרוצים שלכם אינם מקדמים אתכם, להפך, הם רק מזכירים לכם את הישן, את החלש, את הריק הזה, את מה שאתם כבר לא נמצאים בו, ואז נוצר פער גדול מדי, שלעתים הוא מתגלם ומתגשם בתחושות הפיזיות שלכם, באי נוחות, כי זה כבר לא משהו שהגוף יכול לספוג יותר. אם הצהרתם או ראיתם את התמונה – אתם כבר שם מרחק של צעידה. אם המתנתם מתוך ה”סרטים” של הפחדים והתרוצים, אין לזה סימוכין במציאות. אז מלבד זה שהמתנתם וחיכיתם, הגוף שלכם נחלש, ככה זה עובד. הגשמה היא לטובתכם, היא לא בשביל אף אחד אחר, עד כמה שיישמע מוזר. יש רווחים, אבל כרגע לא נתייחס אליהם.

הגשמה היא הרצון הכמיהתי שלכם ותו לא, והיום אתם מהקבוצה הספציפית הזו נפרדים, והפרידה הזו מובילה אתכם למחוייבות אישית שאומרת, שאתם יכולים לבד, שיש לכם באמתחתכם סל כלים משובח ומה שכתוב במחברת הוא חלקיק מתוך מה שיש אצלכם. המפתחות אצלכם, והכל מחכה לבחירות שלכם לפתוח. חבל לכם על זמני הביניים, קצרו זמנים. אם חשבתם שתעשו משהו בעוד כמה חודשים עשו זאת מחר, עשו זאת היום, שתפו את חבריכם. הקבוצה הזו היא קבוצה נאמנה, יש לכם דיאלוג פנימי עמוק. גם בדרך שעברתם, אבל זוהי לא הדרך היחידה. תתייעצו, תתקשרו אחד לשני, תמצאו את הנתיבים להתקרבות הזאת, אל תהססו, אל תמשיכו לחיות בישן כשיש כל כך הרבה חדש בעל ערך בשבילכם.

השערים ממשיכים להיות פתוחים, הבחירה היא שלכם אם תשתמשו בה או לא. ואנחנו תמיד נמצאים.

שיתוף