שמחת הלב

מפגש 1 (קורס שישי מתחילים).

שלום וברוכים הבאים, קבוצה אנושית, יחידנית, קסומה שלכם ושלנו.

אנו נוכחים לצדכם, מתחתיכם, מעליכם, ובעיקר בלבבותיכם. נמצאים, נרגשים ומודים.

ראשית, מודים על ההסכמה להקשיב ללב, לפעמים הוא מגיע בדרך עקיפה, ולפעמים פשוט יודעים שזה הזמן להתעורר אליכם. ה”אליכם” הזה הוא קודם כל על הכדור שלכם.

הכדור שלכם הוא לא רק מה שעיניכם רואות וידיכם ממששות ואוזניכם שומעות, הכדור שלכם מורכב מערב רב של רבדים על רבדים של ידע, עוצמה וחיים אחרים, ואתם היום עשיתם צעד קטן, חריץ קטן בלומר – גם אני מוכן/מוכנה להכיר את כל החלקים או לפחות חלק מכל החלקים, לדעת שאני יודע/ת שאני לא יודע/ת הכול. והכי חשוב והכי מהותי – לחזור הביתה. יש לכם בית עם קירות של בטון, זו לא הכוונה, הביתה זה לשמחת הלב, כן, הכי פשוט והכי מורכב בו זמנית.

כל אחת ואחד מכם בחרתם את החיים האלה, בחרתם לצאת לדרך, ואתם כבר יודעים לצאת לדרך שלכם. אספתם לכם שלל כלים משוכללים כאלו ואחרים, לצד דמויות שיתאימו למסלול חייכם ואתם בדרך. היום, ואולי לא רק היום, נתתם לנו אפשרות לומר לכם שהדרך שלכם היא הדרך הביתה. ברוב מסלול חייכם ושל רוב בני האנוש שסביבכם בורחים מהבית הזה, חוזרים לבית של ארבע קירות, אוחזים, נאחזים, ומה שאנו אומרים זה הפוך על הפוך, להיפרד מאחיזות, להשתחרר מהעבר, לזכור אותו, אבל לא להפעיל אותו ולפעול מתוך אותם מחסני עבר, אלא היום אפשר לשאוב מהמעיין, ומעיין חייכם הוא נובע. ראיתם, רק בעצם העניין שהסכמתם לקחת כמה שעות לעצמכם, להניח לרגע את היומיום, שלא יברח. להניח לרגע את הצריך, את המוכרח, והידוע מראש בעשייה קדחתנית ולשבת לרגע בכורסא.

אתם שותפים חדשים וישנים בו זמנית, אמנם נראה לעתים, שהמפגש היום הוא המפגש הראשון, אך אתם תתוודעו לכך ואולי לא, שכל הקבוצה הזו כבר מכירה. אבל זה לא מה שמשנה, כי מה שמשנה שהיחד של הקבוצה יוצר משמעות לנפרדות. דרך ההקשבה לכל אחד, דרך ההסכמה להרפות ולהיות נוכח בסיפור האחר שנוגע במידה כזו או אחרת בפרטים אחרים בסיפור שלי ולאפשר התרחבות.

ואתם, ברואים יקרים, הגעתם אליכם, כדי להרחיב, לשחרר ולשמוח, אתם בפירוש שמים את הדגש על שמחת הלב מתוך השפע שיש בכם ומתוך השפע האין סופי שיש בבריאה. אתם, צעד צעד, תהיו מוכנים להתחבר, להקשיב, להתעורר לשפע. כי באתם לחיים טובים, באתם ליהנות, לזכות ולבחור. ליהנות מהשפע הקיים, ולא בלאסוף אליכם חפצים כאלו או אחרים. לא שיש לנו התנגדות לאותו רובד שאתם מכנים “רכוש”, הוא מצוין, לא סתם הוא קיים, אבל לבדו הוא לא מספיק. ביחד איתו, מול החומר, מול השפע הרוחני שיושב על תדר שנדחה. כן, התקשור הוא חלק מהשפע הזה, אבל הוא עובר קודם כל בבית. אנחנו כאן, כפי שאתם מרגישים, קבוצה אנרגטית ורחבה ועצומה נוכחים אתכם בדרככם, כי דרככם היא גם דרכנו.

העלאת השמחה והתדר של כוכב הבחירה, הוא אוטומטית מעלה את התדר ביקום, זה מרכז היקום. אם כאן יש חיבור הביתה גם אנחנו יכולים להרגיש בבית, אנחנו כאן בשבילכם, אבל בו בזמן, באותה מידה גם עבור עצמנו, ועצמנו זה היקום כולו. אל תנסו להבין את כל הפרטים, תניחו לפרטים, הם לא משנים דבר, הפרט היחיד שמשנה הוא אתם. כמו שאמרנו, צעד צעד, בסקרנות, בהקשבה, בהתיידדות, בהיכרות, במה שמגיע, אנחנו אתכם ובעיקר אתם אתכם.

כבר אתם מתחילים להרגיש תחושות חדשות, היכרויות חדשות, לשים לב לדברים שנראים טריוויאליים והם פתאום מתחברים למשהו. אל תכבידו על עצמכם, שימו לב, אל תנסו ישר להשיג תשובה, תנו לזמן להיות. בכדי להשיג תשובה לעיתים רבות יש פשוט להניח, לפתוח מרחב, להניח, ואז בשקט יש תשובה, יש הבנה ויש תהליך.

המפגש שלנו אתכם והתהליך המשותף הוא ללא מאמץ, לא יהיו מבחנים ושעורי בית – זו הזמנה, חשוב לנו שתיהנו, כי זו הליבה. וגם אם לעתים נגיע למקומות פחות מהנים, תוכלו לבחור גם מהם ליהנות ולהבין, בלי כוח.

אולי נראה שהפגישה הזו עברה מהר מדי או לא מספיק מדי, אבל זו בדיוק המידה, אנו לא רוצים לערבב אתכם עם עוד שאלות ועם עוד תשובות אשר יבלבלו אתכם עם המקום הנוכחי המורחב שאתם בו כרגע, קחו לשבועיים הבאים אתכם לדרך, שימו לב לגוף, למה שמגיע, איפה זה פוגש, תאמינו שאתם יודעים, זה מה שבאנו להזכיר לכם, ואתם צריכים להיזכר שאתם יודעים.

אנשים יקרים ואהובים, אנחנו אתכם, כי אתם בחרתם להיות אתכם ואיתנו, מברכים אתכם, ומחבקים אתכם, תרגישו את החיבוק הזה עכשיו יורד אליכם מכל הכיוונים, עוטף אתכם, עצמו את העיניים, תנשמו לתוך המקום, תרגישו את האנרגיות שמחבקות אתכם כאילו מבחוץ, אבל הנגיעה היא מבפנים, זה החיבוק של היקום, של לחזור הביתה לאחד. תנו לחיבוק הפנימי חיצוני הזה רגע להיות אתכם.

תודה לכם ושלום.

שיתוף