להרחיב את נקודות המבט
להכיר בעוצמות וברצונות שלכם
ולממש חלומות

באמצעות התקשור

ספר משנה תודעה, מסקרן, פותח חשיבה אחרת, מעניק תקווה והזדמנויות לשינוי.

ספר אישי רגשי ההופך את החיבור לתקשור ממורכב ואמורפי – לפשוט, נגיש ומפעים.

ספר אליו כל אחד ימצא את החיבור לחייו, להתמודדויות שהוא חווה, למערכות יחסים ועוד.

הכל התחיל בלילה אחד. מה זה השטויות האלה? זו לא אני. מה לי ולכתיבת ספר, לא חשבתי שהאתגר הזה ייפול עליי.

אני מכירה היטב את הספקות שמתעוררים בתוכי, בכל פעם שמשהו לא מוכר ובלתי צפוי מגיע לחיי. כך, לילה אחד, ללא שום הכנה מראש, מצאתי את עצמי צוללת לתוך חוויה, שהייתה לתחילתו של מסע אישי מאתגר; עוד אחד מני רבים שזימנו לי חיי. הפעם, מצאתי את עצמי מתמודדת עם אתגר כתיבת ספר, בעבר, היו אלה אתגרים אחרים שהגיעו לפתחי ואילצו אותי לשנות, לזוז. צלחתי גם את האתגר הזה והספר בידיכם. כעת, אתם מוזמנים להצטרף לסיפור המסע שלי ושל אחרים, אנשים מן הישוב, אשר זכו להכיר מקרוב את שפת התקשור לגווניה, ולשלבה אל תוך מציאות חייהם. כך נולד ספר זה.

"הספר פותח חלון לחיבוטי הלב, כל אחד במקום שלו"

מיכל, קראה את הספר

הילה מרבה לספר, שכאשר החלה ההיכרות שלה עם עולם התקשור לפני למעלה מ20 שנה, חיפשה בחנויות ספר, שירחיב את עולמה בנושא, וחזרה בידיים ריקות. היום, כשמדפי “הרוחניות” עמוסים על המדפים, מוציאה הילה ספר משלה, שונה מכל השאר. בכל עמוד בו ניתן לשמוע את קולה הנעים והמרגיע, מרתקת כל קהל כמו שרק היא יודעת, סיפורים שנשמעים פנטסטיים, אבל הם  אמינים לחלוטין, ובדרך מופלאה הם מובאים בפנינו כאילו היו עניין בנאלי, שגרתי. הדרמה נמצאת בסיטואציה, היא שם, בלי להתאמץ. 

הקורא בספר מוזמן להכיר את מסעה של הילה בתקשורת עם עולם הרוח, להציץ לחדר מפגשי התקשור ולעקוב אחר תהליכים שעברו על אנשים מהשורה, סיפורי הצלה של נפשות, של מערכות יחסים, סיפורים המציגים התמודדויות שונות, מוכרות לכולנו. היות שהסיפור כאילו מתרחש לנגד עינינו, מרגיש הקורא הזדהות, חמלה, דאגה ומתח, תימהון והקלה. 

קראתי את הספר כבר 3 פעמים, בכל פעם התרגשתי מחדש ובלעתי אותו בלילה אחד, ואני ממליצה לא רק לקרוא בו, אלא לחזור אליו שוב, למצוא איפה אני, הקוראת, פוגשת בו את עצמי, ולקבל השראה ממעשי הגיבורים, מאמירותיהם ומדרכיה המגוונות והיצירתיות של ההדרכה לסייע, לכוון ולמצוא תשובות ופתרונות שלא מהעולם הזה… 

לא ברור מה עדיף, להכיר את הילה מהמפגשים האישיים ומהקורסים ואז לקרוא את הספר, או בסדר ההפוך, לכל מקרה הילה שזרה בתוך פרקי הספר את ההסברים למושגים שלא שגורים אצל כל קורא, כך שאיש לא ירגיש אבוד…

תענוג לקבל תקשור, תענוג לתקשר לאחר, תענוג לשאול ולהיות מופתעים בעיקר מהעובדה, שמישהו שם למעלה מכיר אותנו, זוכר אותנו ומלווה את דרכינו, חושב עלינו, יכול לייעץ ולהקשיב, ממש כמו… להתקשר הביתה

טעימות מתוך הספר

"נשמה המסיימת את תפקידה בעולם הארצי היא למעשה אנרגיה, מעל לזמן או למקום כלשהם. מסיבה זו היא אינה מתגעגעת. המתים אמנם לא יכולים לחזור אלינו, אבל הקשר עמם אפשרי ולא פעם, אף נותן לנו כוח להתעורר מדי בוקר, להתמלא ולחייך. "אני אמא של ילד שחי אחרת", הגדירה הגר בפשטות את המצב המיוחד הזה. "היום, אני מבינה שהנשמה לא נמצאת מתחת לאדמה. אני יודעת שיש המשכיות וזה נותן לי המון. כאב האובדן קיים כל הזמן, אבל אני מצליחה לחיות ולהיות אמא של דן"".
מתוך השער: בין העולמות:
התמודדות עם אובדן, סיפורם של אם ובנה, הגר ודן

""הסרטן הוא צומת בו פגשתי את עצמי לראשונה", אמרה רונה כששוחחנו על התהליך שעברה, "התחלתי להבין שאנחנו לא גוף, נפש ורוח נפרדים ונבדלים, אלא מהות אחת מחוברת... הסרטן העיר אותי מהתרדמה בה שקעתי כשהייתי עסוקה בעשייה שלא הייתה נכונה לי. חייתי את חיי ליד". לאחר סדרת טיפולים לא פשוטים, החלימה רונה ובחייה החדשים היא מתמקדת בניסיון להבין מהי דרך החיים הנכונה והמדויקת עבורה... "אני לא יודעת מה היה עולה בגורלי אם לא הייתי נחשפת לתקשור", אמרה לי רונה בגילוי לב, "החיים האלה היו יותר מדי בשבילי. הקונפליקטים, המטלות והאתגרים היומיומיים. היום אני רואה את התמונה אחרת. אני מרגישה שיש לי משימה אחת עיקרית בחיים וכל שאר טרדות היומיום מקבלות פרופורציה מולה... להפיץ שמחה דרך יצירה"".
מתוך השער: רוקמת חוטי מציאות:
הסיפור של רונה

"אני מרגיש שלקחנו את הקשר שנוצר בחבל של הזוגיות שלנו, פרמנו אותו בזהירות וחיברנו את החבל מחדש בצורה נכונה", תיאר בועז... "זה נכון", הוסיפה רות, "אני אוהבת את הדימוי של בועז, מפני שחבל מייצג חוזק וכשאנחנו יחד יש לנו כוח ומשמעות. כשאנחנו אוחזים במושכות יחד ויש בינינו תקשורת, יש לנו עוצמה אדירה". היא עצרה לרגע ואז המשיכה, "את יודעת, השיפור בתקשורת הוא גם שלי עם עצמי. סיפרתי לך שאני מרגישה בדידות כשאני לא מצליחה לרתום את בועז לפרויקטים שלי... היום אני מבינה שהקצב שלנו שונה. בכלל, למדתי שאני לא חייבת לעשות כל דבר איתך..". "יש לכם משהו מיוחד", אמרה ההדרכה, "אתם מאזנים ומשלימים אחד את השנייה ואתם יוצאים להמשך המסע המשותף שלכם מצוידים ביצירתיות רבת עוצמה"".
מתוך השער: זוגיות:
אתחול לזוגיות: הסיפור של יעל ודויד

"כאשר החברה בה עבדה מעין נסגרה, היא ביקשה לדעת לאן פניה מועדות וביקשה להגיע לשיחה עם ההדרכה. "מה היית רוצה לעשות?", שאלה אותה ההדרכה ומעין לא ידעה לענות. "יש לנו בשבילך שתי אפשרויות", נמסר לה, "עיצוב בדים או עיצוב נעליים. באחד הגלגולים שלך היית מעצבת נעליים ובאחר מעצבת ארמונות בעלת שם". מעין שתקה מעט ואז אמרה בהתרגשות, "עיצוב נעליים זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות. זה חלום ישן שלי, לא העזתי לבקש אותו, כי לא האמנתי שאני מתאימה או מוכשרת". ההדרכה כיוונה לתחום שהיה עבור מעין חלום כמוס בו היא לא שיתפה איש. הדבר לא הפתיע אותי... מעין קלטה את המסר, התמסרה לשינוי, והחלה בלימודי עיצוב נעליים".
מתוך השער: נשים בתהליכי התפתחות:
מעצבת הארמונות: הסיפור של מעין

דבר לא הכין אותי לרגע הזה בו הגיע התקשור לחיי.

רגע אחד שהפך למסע ממושך, מלא תהפוכות, ספקות, כאבים, וים של סימני שאלה.
לעיתים חשבתי שאני מאבדת את שפיותי, בה בעת חוויתי תחושות חזקות של בהירות וידיעה פנימית שאני לא לבד ושיש משמעות עמוקה למסע שלי.
למעלה משני עשורים שאני דוברת, חיה ונושמת את שפת התקשור. כמי שגדלה ב”דרך הקיבוצית” ומגדירה את עצמי ארצית, פרקטית והכי רגילה שיש, הספר הזה הוא דרכי לקרב בין האמורפית של הרוחניות לבין החיים היום יומיים. תמצאו בו סיפורים אמיתיים של אנשים רגילים לגמרי, שעברו תהליכים יוצאי דופן ומשני חיים בעקבות החיבור לתקשור.
כך למשל, מעין נפרדה מאובססיית הניקיון ששיבשה את חייה וגילתה את מקור המשיכה שלה להכנת לחם. רונה נעזרה במסרים שקיבלה בתהליך החלמה ממחלת הסרטן והפכה לאומנית המייצרת יופי ושמחה. הגר למדה לפתוח ערוץ תקשורת ישיר אל בנה, שנהרג בתאונת עבודה. בועז עזב את הבית בעקבות שבר עמוק ביחסיו עם בת הזוג שלו, רות. בתהליך משותף ויוצא דופן במהלכו קיבלו השניים משימות אישיות המותאמות לתחום האומנות בו עסקו, רות ובועז שינו את דרך התקשורת ביניהם ובחרו מחדש האחת בשני, מאז הם יחד. שירה גילתה את זהותה המינית והבינה מדוע היא מכורה לכאב הקעקועים המכסים את גופה.

אלו ועוד סיפורים רבים הנוגעים בתחומי חיים ובהתמודדויות כמותן חווים כולנו.
כתיבת הספר הזה הייתה עבורי מסע בפני עצמו. התנגדתי, התמסרתי, המתנתי, הכנסתי למגירה, המשכתי לכתוב, מחקתי, הוספתי ועוד. כדרכי, כשאני מבקשת תשובות אני הולכת לים. שם, בין גליו אני מוצאת תשובות וכוחות להתמודד עם אתגרי השעה. באחת השחיות פגשתי את הצבה שהובילה אותי מחולי להחלמה, וסייעה לי להתמסר לכתיבה.

שפת התקשר נמצאת פה עבור כולנו ואני תקווה שקריאתו תסייע לכם להרחיב את נקודות המבט, להכיר בעוצמות וברצונות שלכם, לממש חלומות ו… להתקשר הביתה.
באהבה, הילה